fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
Alati TASUTA transport!
Õed-vennad lasteaia järjekorras
14
February

Õed-vennad lasteaia järjekorras

  • Martin

Enamused meist soovivad, et lapsed käiksid samas lasteaias. Mugav üheskoos viia, üheskoos tuua. Eriti, kui oled esimese lapse lasteaiaga rahul. Kuidas aga lasteaiale märku anda, et soovid kindlasti ka teist last samasse lasteaeda tuua.

Esimese lapsega on lihtne – lähed Tallinna Haridusameti iseteeninduskeskkonda ning lisad lapse kuni kolme lasteaia järjekorda ning jääd siis ootama, et saaksid lapse just sinna lasteaeda panna, mis just Sinule kõige meeldivam tundub.

Mis aga saab järgmisest lapsest, keda tahaks ju ometi samasse lasteaeda panna, kus õde-vend ees ootab? Esmalt lisan teise lapse samuti sama lasteaia järjekorda, kus vend käib. Aga kas sellest piisab?

1. Küsin lasteaia õpetajalt

Kõigepealt pöördun küsimusega lasteaias käiva lapse õpetaja poole. "Uuest aastast tahaks teise lapse samuti siia lasteaeda tuua ning mida ma selleks tegema peaksin?". Õpetaja toonitab, et kindlasti tuleks Haridusameti lehel lapsed omavahel nö "ära siduda". Tundub loogiline.

Lähen Tallinna Haridusameti iseteeninduskeskkonda ning otsin suurt ja punast nuppu, kuidas lapsed omavahel ära siduda. Proovin andmeid muuta, vaatan nupukeste pealkirju ja loen tähelepanelikult läbi ka kõik väikeses kirjas olevad tekstid. No ei leia mitte.

2. Suhtlen Haridusameti infoliiniga

Iseteeninduskeskkonna üleval menüüribal on kena küsimärgi nupp, millelt saan Haridusameti infoliini telefoninumbri. Helistan entusiastlikult antud numbril ning meeldiv ja sõbralik naishääl annab mulle lahkelt järgmise ametniku telefoninumbri, kes kindlasti antud küsimusele vastata oskab. Helistan järgmisel numbril ning oh üllatust - ka sealne naisterahvas on äärmiselt sõbralik ja meeldiv. Ja seda täiesti siiralt. Küll aga ei oska ka tema mind aidata ning saan järgmise telefoninumbri, mis kahjuks ei vasta. Räägin korra veel teise naisterahvaga, kes soovitab mul avaldus teha ning see soovitud lasteaia direktorile viia.

3. Google

Kuna direktorit ei tahaks sellise pisikese murega segama minna, otsustan viimase katsena otsimootorit kasutada. Kas mind tabas õnn, kasutasin õigeid otsisõnu või mul lihtsalt vedas aga igatahes leidsin ma Tallinna linna kodulehelt artikli teemal Õed-vennad lasteaja järjekorras. Lasin silmadega diagonaalis üle artikli ja otsisin kiirelt midagi juhendilaadset aga sain aru, et pean siiski veidi süvenema. Lõpuks leidsin - selle vahva kauaotsitud nupu nimi peaks olema Soovin lapse andmed säilitada lasteasutuse vastuvõtu taotlejate nimekirjas. Päriselt? Täiesti loogiline. Või siiski, kas on?

Tormasin kohe Iseteeninduskeskkonda antud nuppu otsima ja lõpuks ta ka leidsin - minu teise lapse nime real oli paremal ääres mehikese pildiga nupuke (artiklis mainitud kui "perekonna märk") ning hiirega sellele liikudes kuvatigi mulle kauaotsitud pealkirja Soovin lapse andmed säilitada lasteasutuse vastuvõtu taotlejate nimekirjas. Vajutasin sellele nupule, sain lakoonilise teate, et "Kinnitatud" ning hiljem siiski igaks juhuks direktori käest üle küsides selgus, et lapsed on kenasti omavahel seotud ning seda arvestatakse nimekirja koostamisel.

Kokkuvõte ehk kuidas siduda Tallinna Haridusameti Iseteeninduskeskkonnas sama pere lapsed, et seda arvestataks nimekirjade koostamisel?

Õhku jääb aga küsimus - kas tõesti ei annaks antud nupule mingit paremat nimetust panna? Või olen ma tõesti ainus, kes sellest alguses aru ei saanud?

Juhend, kuidas siduda ühe pere lapsed lasteaiajärjekorras Märksõnad: lasteaed, lasteaia järjekord, õed-vennad lasteaia järjekorras